Fotowoltaika prawda i mity

Fotowoltaika prawda i mity. Fotowoltaika to najszybszy proces wytwarzania energii, elektrycznie bezpośrednio z promieni słonecznych. Jest przede wszystkim, ekologicznym źródłem pozyskiwania energii elektrycznej. Mają one zastosowanie w różnych źródłach i sektorach gospodarczych a także w urządzeniach takich takich jak: satelity telekomunikacyjne, kalkulatory, zegarki także w lampkach ozdobnych, a także zastosowanie znalazły w oświetleniu znaków ulicznych i wiele innych. Wraz ze wzrostem zainteresowania, tym źródłem energetycznym, znaleźli się zwolennicy jak krytycy. My jako experci w tej dziedzinie obalamy mity i dążymy do prawdy.
  • Fotowoltaika nie opłaca się w Polsce, bo mamy zbyt niskie nasłonecznienie. Nie nie jest to prawda, nasz kraj jest dosyć mocno nasłonecznionym państwem na świecie. Niestety nie jest nasłoneczniony jak Afryka czy ciepłe kraje ale produkcja energii z paneli słonecznych jest korzystna.
  • Panele słoneczne nie działają zimą. Obalamy także te mity. Panele produkują energię tak samo jak w zimę i latem. Różnica jest taka ze przez większe zachmurzenia i niskie położenie słońca, w okresie zimowym, ta produkcja energii jest niestety niska.  W lato znowu jest można nadrobić tą produkcje.